MMORPG24.pl
Zaloguj się

Najsłynniejszy gracz World of Warcraft w historii urodził się 15 lat temu!

0
Utopiec 13-05-2020, 03:54 Newsy PC 0
Nie ma osoby która nie znałaby kultowego „Leeroy Jenkins”. Gracz-legenda, gracz-mem, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy 11/12 maja 2005 roku, czyli już 15 lat temu.

Przypomnijcie sobie:

„Kiedy drużyna Leeroya w iście analityczny sposób zastanawiała się nad taktyką i obliczała szansę przeżycia w starciu z przeciwnikami z pokoju obok, Leeroy Jenkins – który był w tym czasie AFK i niczego nie słyszał – wrócił do komputera i z legendarnym już okrzykiem „Let's do this - Leeeeeeeroyyyy Jeeeeeeenkins” po prostu ruszył do ataku. Bez taktyki, bez przygotowania, bez niczego. Zaszokowani przyjaciele, chcąc nie chcąc, powędrowali za nim… i poginęli. Wszyscy”.
Teraz taka akcja nie zyskałaby rozgłosu nawet na Reddicie, ale wtedy – kiedy nie było tych wszystkich mediów społecznościowych – było to coś unikatowego, spontanicznego … i po prostu śmiesznego.

Nic więc dziwnego, że „Leeroy Jenkins” odniósł taki sukces. Oryginalne wideo zostało obejrzane 50 milionów razy, a po czasie zainteresowali się nim także pracownicy Blizzarda, którzy przenieśli Leeroya do Hearthstone (niestety nie tak dawno jego karta została przesunięta do Galerii Sław).

„Leeroy Jenkins” ma też swoje miejsce w popkulturze. Na YouTube znajdziecie mnóstwo przeróbek z jego udziałem. Warto też wspomnieć o jednym z odcinków „Family Guy” (polski tytuł to „Głowa Rodziny”), gdzie gracz World of Warcraft miał swoje dwie minuty:)

Wszystkiego Najlepszego Panie Jenkins, a raczej Panie Shulz, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko.

Przeczytaj także
Wpisz dwa słowa pokazane na obrazku:*
Zaloguj się
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.3 бесплатно
Udostępnij