MMORPG24.pl
Zaloguj się

League of Legends - Wstydliwa sarenka ze snów Lillia!

0
Utopiec 8-07-2020, 19:56 Newsy PC / PC 0

Wyobraźcie sobie, że znacie sny każdej osoby — macie wgląd w ich sposób postrzegania świata, siebie, innych.

Jeszcze bardziej popuśćcie wodze fantazji: wasza mama jest drzewem, jej najlepszym przyjacielem jest Ivern, a wy spędziliście całe swoje dotychczasowe życie samotnie w czarodziejskim lesie. Migawki z obcego wam świata docierają do was jedynie za pośrednictwem śnionych przez ludzi z zewnątrz snów, które podtrzymują waszą drzewo matkę przy życiu.

Pewnego dnia sny przestają jednak docierać. Drzewo matka pogrąża się w chorobie, a w waszym lesie pojawiają się intruzi. Wpadacie w panikę, usypiacie ich, a potem... co za ulga! Sny powracają. Drzewo matka znowu czuje się lepiej, w dodatku teraz możecie zbierać z przybyszów senny plon, aby karmić nim ukochaną matulę.

Co w takiej sytuacji uczyniłaby każda porządna łania dbająca o swą rodzicielkę? (A właśnie, skoro już o tym mowa — tak, jesteście łanią. Nie wnikajcie, dlaczego). Oczywiście ruszyłaby truchcikiem w nieznany świat w poszukiwaniu ludzi, których można by uśpić, aby wykorzystać również ich sny.

Tak w przybliżeniu prezentuje się Lillia. Ale... nie do końca. Należałoby powiedzieć o niej coś jeszcze.

Jest nieśmiała, niezdarna i łatwo wpada w zakłopotanie. Cechuje ją altruizm i zawsze rwie się do pomocy, obawiając się jednocześnie zbytniego zbliżenia z tymi, którzy jej wsparcia potrzebują. Lillia to rzadko występujący kwiat, który wymaga troskliwej opieki, jeśli ma się należycie rozwinąć. Gdy już było po wszystkim, zakwitła w nieoczekiwanej przez nas wszystkich postaci, przeistaczając się w najdzielniejszego bohatera spośród tych, których stworzyliśmy. Bohatera mającego nierozerwalną więź ze snami.

Niech sny staną się jawą

— Lillia czuje więź łączącą je ze snami, a wręcz je kocha. Nie tylko jednak dlatego, że to sny — wyjaśnia starszy scenarzysta David „Interlocutioner” Slagle. — Kocha je z powodu tego, co symbolizują: cały świat pełen ludzi, w których kryje się urzekająca pięknem magia. Tymczasem ludzie o niej zapominają. Odcinają się od niej. I gdy Lillia to dostrzega, chce nie tylko ocalić swoją drzewo matkę, ale i pomóc ludziom znaleźć tę niezwykłość, którą schowali głęboko w sobie.

Lillia jest snem czarodziejskiego drzewa w Ionii. Roślina ta gromadzi senne marzenia w swych kwiatach, a gdy te zakwitną, wyśnione treści są uwalniane w postaci magii będącej pokarmem dla lasu, w którym to drzewo rośnie. Pewnej nocy jednak i jemu coś się przyśniło. Powstały w efekcie pąk jednak nie zakwita, tylko spada na ziemię i wydaje na świat Lillię.

No dobrze, mamy sny. Super. Co to w ogóle oznacza w League? I jak dżunglerka może gromadzić sny? (No i czy dżunglerzy są w stanie przyjąć cokolwiek poza wylanymi łzami sojuszników i sygnałami "brakuje wroga"?)

League of Legends - Wstydliwa sarenka ze snów Lillia!

— Gdy tylko postanowiliśmy, że Lillia zostanie bohaterką snów, od razu włączyłem uśpienie w skład jej zestawu umiejętności — mówi projektant bohaterów Dan "Riot Maxw3ll" Emmons. — Ten efekt bardzo długo stanowił fundament tej postaci, ponieważ bez uśpienia nie byłaby ona wyśnionym jelonkiem. Z czasem jednak ta osnowa zmieniła się, i to na wiele sposobów.

Na pewnym etapie uśpienie Lillii było umiejętnością mierzoną usypiającą każdą trafioną ofiarę. W innej wersji pojawił się pocisk, który umieszczał kwiaty na ścianach i usypiał każdego bystrego inaczej, który stał sobie w pobliżu. Potem przyszła pora na pole sennych pułapek, które były spoko, ale dały początek dziwacznemu stylowi gry na zasadzie "oby jak najdalej od Lillii". Ostatecznie zespół zdecydował się na masowe usypianie, które wykorzystuje istotną część jej zestawu: dosłownie wszystko.

Więcej informacji na oficjalnej stronie źródłowej: https://eune.leagueoflegends.com/pl-pl/news/dev/champion-insights-lillia/

Przeczytaj także
Wpisz dwa słowa pokazane na obrazku:*
Zaloguj się
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.3 бесплатно
Udostępnij